قوانین فروشگاه ارزانترین:

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه اینترنتی ارزانترین ، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین و مقررات است، تقاضا می شود آن را به دقت مطالعه فرمایید.

تعاریف:

در این بخش واژه هایی که در متن قوانین مورد استفاده قرار می گیرند، تعریف می شوند.

  • فروشگاه: فروشگاه اینترنتی ارزانترین
  • سایت: وب سایت فروشگاه اینترنتی ارزانترین به آدرسarzantarin.net
  • محتوای سایت: شامل متن، عکس، فیلم و مشخصات فنی محصولات یا کلیه مقالات و اخبار درج شده در سایت و وبلاگ می باشد.
  • کاربر: هر فردی که از طریق اینترنت وارد سایت ارزانترین شده باشد، کاربر تلقی می شود.
  • عضو: کاربری که به عضویت اولیه یا کامل سایت درآمده باشد، عضو تلقی می شود.
  • سفارش: کالا یا کالاهایی که مشتری انتخاب و قصد خرید آنها را اعلام می نماید.
  • فروشنده: منظور فروشگاه اینترنتی ارزانترین به آدرس اینترنتیarzantarin.net می باشد.
  • خریدار: منظور شخص ثبت کننده سفارش در فروشگاه اینترنتی ارزانترین می باشد که اقدام به ثبت سفارش و خرید کالا از این فروشگاه می نماید.
  • تحویل گیرنده کالا: منظور شخصی است که نام و نشانی آن در تائیدیه فرم نهایی هر سفارش، توسط خریدار نوشته می شود. (این شخص می تواند خود خریدار باشد)
  • پرداخت: پرداخت وجه کالاها و هزینه ارسال کالاها (از طریق روش های تعریف شده در فروشگاه اینترنتی ارزانترین) در هر سفارش، پرداخت نامیده می شود.

 

قوانین:

 

۱- کلیه اطلاعات وارد شده در فرم ثبت سفارش در فروشگاه اینترنتی ارزانترین می بایست با اطلاعات حقیقی شخص مطابقت داشته باشد. در صورت مشاهده مغایرت اطلاعات خریدار، فروشنده اختیار دارد هرگونه برخورد مقتضی با سفارش، و یا خریدار صورت دهد.

۲- خریدار موظف است از کلیه اطلاعات محرمانه خود از قبیل شناسه و رمز عبور کارت های خرید اینترنتی خود محافظت نماید تا در اختیار افراد سودجو قرار نگیرند. فروشنده هیچ مسئولیتی در قبال این قبیل اطلاعات محرمانه خریدار ندارد. البته فروشنده حافظ آن دسته از اطلاعات خریدار که در سیستم فروشگاه اینترنتی ارزانترین ذخیره شده است اعم از آدرس و شماره تلفن خواهد بود.

۳- تحویل گیرنده کالا (و یا نماینده ایشان) باید در هنگام تحویل کالا در محلی که آدرس آن را در فرم اطلاعات مربوط به ثبت سفارش اینترنتی پر کرده است حضور داشته باشد و کالا را شخصا تحویل گیرد. در صورت عدم حضور تحویل گیرنده در محل و یا ممانعت از دریافت کالا، کالای مورد نظر به هیچ عنوان برای بار دوم ارسال نمی گردد و تنها با درخواست رسمی و  پرداخت هزینه ارسال مجدد توسط خریدار این امر امکان پذیر خواهد بود.

۴- 
فروشگاه اینترنتی ارزانترین، هیچ مسئولیتی در قبال خرابی های ناشی از شکستگی کالاها، نقص ظاهری و استفاده نادرست از کالاها ندارد، لذا در هنگام تحویل سفارش نهایت دقت را مبذول فرمائید.

*توجه:در صورتیکه مشتری بدون تطبیق دادن سفارش با کالا، آن را از بسته بندی اولیه خارج نماید، حتی در صورت مغایرت امکان عودت وجود ندارد.مشتری موظف است در هنگام تحویل گرفتن سفارش، تمام کالاهای سفارش داده شده خود را تحویل ظاهری بگیرد.


۵-
 کلیه کالاهای موجود در فروشگاه اینترنتی ارزانترین همگی سالم بوده و قبل از فروش تحت آزمایش قرار گرفته اند. با این وجود خریداران گرامی تا ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا مهلت دارند تا عیب احتمالی کالای دریافتی را از طریق تلفن، ایمیل و یا مراجعه حضوری به ارزانترین اعلام نمایند (با رعایت قانون شماره ۴). در صورت احراز معیوب بودن کالا توسط ارزانترین، هزینه رفع عیب و ارسال مجدد به نشانی اسبق خریدار بر عهده فروشنده است. و در صورت عدم تائید عیب کالا، کلیه هزینه های رفت و برگشت احتمالی کالا بین فروشنده و خریدار بر عهده خریدار خواهد بود. در هرمعامله از راه دور مصرف کننده بايد حداقل ۷ روز کاري وقت براي انصراف از قبول خود بدون تحمل جريمه و يا ارائه دليل داشته باشد در زمينه کالا تنها هزينه تحميلي بر مصرف‌کننده، هزينه بازپس فرستادن کالا خواهد بود.

۶- پس از اعلام عیوب احتمالی کالا از طرف خریدار به فروشنده (طبق قانون شماره ۵)، می بایست عیوب ذاتی کالا از طرف فروشنده تائید شود و در صورت تائید، تشریفات لازم برای رفع عیب و یا تعویض و ارسال مجدد توسط فروشنده انجام خواهد شد.

۷-
 به هیچ عنوان امکان درخواست ارجاع یا تعویض کالا توسط خریدار و یا تحویل گیرنده کالا امکان پذیر نمی باشد، فلذا لطفا در خرید خود کمال دقت را مبذول فرمائید.

۸-
 هزینه ارسال برای روش های مختلف بصورت مکانیزه و بر اساس وزن کالا یا کالاها و شهر مقصد، محاسبه و در هنگام ثبت سفارش به مشتری نمایش داده می شود.

 

۹-سفارش هایی که قرار است از طریق پست ارسال گردند، در صورتیکه قبل از ساعت ۱۱ نهایی شده باشند، در همان روز تحویل پست یا باربری خواهند شد، اما چنانچه بعد از این ساعت نهایی شده باشند، در روز کاری بعد تحویل خواهند گردید.(ارسال سفارشات،به استثنای تعطیلات رسمی از شنبه تا چهارشنبه می باشد.)لذا فروشنده هیچ مسئولیتی در قبال تاخیر در دریافت سفارش توسط تحویل گیرنده کالا ندارد.

 

۱۰- در صورت عدم موجودی یک کالا، آن کالا از لیست سفارش حذف خواهد شد و الباقی کالاهای موجود در سفارش برای مشتری ارسال خواهد شد و مبلغ پرداخت شده بابت کالای غیر موجود، در حساب بستانکاری مشتری خواهد ماند و در سفارشات بعدی تسویه خواهد گردید. لذا مشتری در صورت تمایل به حذف کل سفارش در صورت عدم وجود یک کالا از لیست سفارش، موظف است این موضوع را در بخش توضیحات «در هنگام ثبت سفارش» قید نماید.

۱۱- قيمتي که در هنگام سفارش مشتري در پيش‌­فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد.

 

۱۲- در صورتی که محصولی دارای گارانتی باشد در قسمت توضیحات آن درج شده است. عدم قید این مطلب به معنای عدم وجود گارانتی برای محصول مورد نظر است